Informace o nás

Všechno začalo v roce 2010....

    Rozhodnutí pořídit psa a společníka pro dědu s babičkou s tím, že výcvik a výchova bude na mě, zásady a pravidla co všichni budou respektovat určím pro dobro všech. No a nakonec bylo ke spokojenosti všech vše přichystáno a domluveno :). Našeho budoucího člena rodiny jsem vybíral a hledal v různých chovatelských stanicích, ale nejvíce mě uchvátil a oslovil přístup u naší skvělé chovatelky Stáni Horníčkové a její skvělé rodiny v chovatelské stanici Wood Passion. Návštívil jsem po dvakrát vrch devíti stěňat, kde bylo 5 černých feneček a 4 čokoládoví pejsci. Pro naši Azinku s fialovým obojkem jsem jel na začátku května 2010. Do našeho rodiného domku se zahrádkou Aza zapadla jako by tu s náma byla už dávno předtím. Babička i děda si na ni zvykli a nedali by na Azinku dopustit. Byla to opravdu nádhera pozorovat co pesan dokáže pro lidi a s lidma udělat. Aza i ostatní pejsci davají lidem mnohonásobně víc než dostávají a záleží na páníčkovi jákého společníka si ze svého pejska udělají. No a jaká byla naše cesta ve zkratce až k těmto řádkám, bych vám rád popsal dále.

 

   Černá kulička byla náramně dobře připravená pro další výcvik a pilování toho co měla již vložené do vínku od Stáni. Aza měla být domací mazel a společník, což je i tak :) Při zjištění jak pekně a s radostí aportuje, hledá ztracené věci, nosí mi je už jako malej špunt mi to nedalo a hledal jsem informace o možných zkouškách. I v tomto ohledu nám jako vždy byla velice nápomocna a vstřícná naše opora Stáňa, na kterou nedám dopustit. Bez takovéto chovatelky by jsme s Azou nic takového co dnes máme "a nikdo nám to nevezme" neměli. A to spoustu krásných zažitků a prožitků při cvičení, napětí a atmosféra při zkouškách, poznání spousty skvělích lidí kolem psů na výstavach, zkouškách a hlavně účast a skvělí lidé na letních táborech v Malešově u Kutné Hory. 

 

  Zkoušky složené na dvou táborech a to Podzimní zkoušky a Specialní zkošky z vodní práce nám doma nečekaně obohatili chodbu o poličku s poháry. Zkoušky některé složené tak co a jak dál. No když už takhle tak proč Azinku neuchovnit? Co si takhle po ní nechat štěňátko. :). Tak další informace jak uchovnit. Opět jsme byli zahrnuti péčí a informacemi od Stáni. A bylo to tu naše první výstava v Mladé Boleslavi a následně další pro splnění podmínek uchovnění. Po splnění podmínek se nasě Azinka stala chovnou fenečkou. Po roce už přišel podnět pro registraci chovatelské stani a vše směřovalo k dnešním dnům. Kdy je naplánován náš první vrh chlupátých štěstíček. Která dozajista udělají radost a navodí domácí spokojenost u svých nových páníčků. Moc se na vše co nás společně čeká tešíme.